6 قابلیت ویندوز 7

  1. رابط کاربری بهتر در خصوص دستگاه های جانبی متصل به کامپیوتردر ویندوز 7، پس از کلیک بر روی منوی start بخش جدیدی به نام devices and printers به چشم می خورد. در این بخش دستگاه های متصل به کامپیوتر اعم از پرینتر و حافظه های قابل حمل با تصویر مرتبط به هر کدام وجود دارد. با راست کلیک بر روی هر یک از دستگاه ها امکانات منحصر به فردی نظیر آپدیت و تنظیمات قابل دسترسی است.
  2. ویرایش محدوده اطلاع رسانی در ویندوز xp و ویندوز ویستا در سمت راست محیط taskbar محدوده ای به نام اطلاع رسانی یا notification area وجود داشت. این محدوده در ویندوز 7 هم وجود دارد اما با انعطافی بسیار بیشتر که می توان این محدوده را ویرایش و یا حتی حذف کرد. بر روی فضای خالی از این محدوده راست کلیک کنید و customize notification icons را انتخاب نمایید. در این پنجره می توانید نمایش یا عدم نمایش آیکن های مربوط به هر نرم افزار را تعیین کنید. علاوه بر آن با کلیک بر روی turn system icons on or off می توانید نمایش یا عدم نمایش آیکن های مربوط به خود ویندوز نظیر ساعت ویندوز را تنظیم نمایید.
  3. ضبط کننده قدم به قدم مشکلات یکی دیگر از قابلیت های کاربردی جدید در ویندوز 7 «ضبط کننده قدم به قدم مشکلات» یا problem steps recorder است. با استفاده از psr شما می توانید مشکلات موجود در ویندوز خود را به صورت قدم به قدم با استفاده از تصویر ذخیره نمایید و آن را جهت دریافت کمک در اختیار دیگران قرار دهید.
  4. ذره بین جدیدmagnifier یا ذره بین در ویندوز xp و ویستا نیز وجود داشت، اما در ویندوز 7 با یک ذره بین حرفه ای طرف هستیم. برای دسترسی به ذره بین در منوی start عبارت magnifier را وارد نموده و enter بزنید. در magnifier جدید شما می توانید درصد بزرگ نمایی را تعیین کنید. علاوه بر آن 3 حالت بزرگ نمایی خواهید داشت. full screen که حالت تمام صفحه است و کل صفحه بزرگ خواهد شد که با حرکت ماوس کل صفحه درگیر خواهد بود. نوع دیگر حالت lens است که یک صفحه کوچک با ماوس همراه خواهد شد که تمام بزرگ نمایی در این صفحه رخ می دهد و عملکردی دقیقا مشابه یک ذره بین خواهد داشت. آخرین حالت docked است که یک صفحه ذره بینی در بالا یا هر قسمت دیگری از صفحه به صورت ثابت قرار خواهد داد و تصاویر بزرگ شده در آن پدیدار خواهند شد. از magnifier جهت کاربردهای آموزشی استفاده می گردد.
  5. یک راه جدید برای مشاهده فایل های صوتی و تصویریwindows media player در ویندوز 7 بسیار توسعه پیدا کرده است. عمده ترین پیشرفت آن باز شدن یک پخش کننده کوچک به هنگام پخش فایل های صوتی و تصویری است. پیشنهاد می شود پیش از این که player جدیدی را برای استفاده بر روی ویندوز نصب کنید، این ظاهر کاربر پسند windows media player در ویندوز 7 را امتحان کنید.
  6. عملیات به اشتراک گذاری در شبکه های خانگیدر ویندوز ویستا و سایر نسخه های ویندوز، ساخت شبکه های خانگی و به اشتراک گذاری منابع کاری دشوار بود. اما با استفاده از wizard جدید موجود در ویندوز 7 به نام homegroup شما می توانید فولدرهایی که قصد به اشتراک گذاری آن ها را دارید را انتخاب کنید. سپس رمز عبوری که دریافت می کنید را در کامپیوتر دیگر وارد نمایید تا به همین سادگی عملیات به اشتراک گذاری صورت بگیرد. اما نکته ای که وجود دارد این است که تنها کامپیوترهای دارای ویندوز 7 می توانند چنین کاری را صورت دهند. جهت دسترسی به این قابلیت عبارت homegroup را در منوی start وارد کنید و enter بزنید.
/ 0 نظر / 35 بازدید