منشور کورش ( ذوالقرنین)
ساعت ٤:٤٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٤ فروردین ،۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

منشور کورش ( ذوالقرنین)

 (اولین اعلامیه حقوق بشر)

منشور حقوق بشر کوروش کبیر

کورش، پادشاه بزرگ هخامنشی که به بیان برخی مفسرین از جمله علامه طباطبایی به احتمال زیاد همان ذوالقرنین –پادشاه ستوده شده در قرآن- است، منشوری مکتوب از خود به یادگار گذاشته که هنوز نیز موجود است و به عنوان اولین منشور حقوق بشر جهان شناخته شده می شود. این منشور را با هم می خوانیم:

 

اینک که به یاری مزدا ، تاج سلطنت ایران و بابل و کشورهای جهات اربعه را به سر گذاشته ام ، اعلام می کنم :

ادامه مطلب

 


آن سنگ را از روستا بیرون ببرید، مشکل از آن سنگ است
ساعت ٤:۱٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٤ فروردین ،۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

در نزدیکی روستایی یک سنگ آسمانی سقوط میکند، فرد زیرکی به محل سقوط سنگ رفته و تکه ای از آن را که میدرخشد با خود می آورد و به مردم روستا میگوید “این هدیه و برکت خداوند به ما است و ما باید از آن پاسداری کنیم”. مردم روستا پس از دیدن درخشش بی مانند سنگ، تمام تکه های بزرگ و کوچک ان را به مرکز روستا میبرند و جایگاهی باشکوه برایش میسازند و سپس با شور و شوق به دور آن به پایکوبی و برگزاری جشن و سرور و به جا آوردن آیین شکرگزاری میپردازند.

سنگ مذکور دارای فعالیت شدید رادیواکتیو است که تشعشعات مضر و خطرناکی از آن نشأت میگیرند، از این روی آرام آرام و به مرور بر روی خلق و خوی مردم آن روستا اثر میگذارد و آنها را پرخاشگر و غمگین میکند. مردم ضعیف میشوند و توانایی کار کردنشان کم میشود، از این روی، روستا، آرام آرام رنگ و بوی مرده ای به خود میگیرد که مردم را متوجه این نقصان میکند. اما الان چند نسل از زمانی که آن سنگ برزمین افتاد، گذشته است. مردم مکان سنگ را گرامی میدارند و آن را عبادتگاه کرده اند. احترام و اعتقاد به آن سنگ چنان  در افکار و ناخود آگاه آن مردم ریشه دوانده است که نابسامنی و سیه روزی خود را از هرچیزی میدانند به جز آن سنگ.

ادامه مطلب


بخوانید
ساعت ٤:۱٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٤ فروردین ،۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

چشم‌هایتان را باز می‌کنید. متوجه می‌شوید در بیمارستان هستید. پاها و دست‌هایتان را بررسی می‌کنید. خوشحال می‌شوید که بدن‌تان را گچ نگرفته‌اند و سالم هستید.. دکمه زنگ کنار تخت را فشار می‌دهید. چند ثانیه بعد پرستار وارد اتاق می‌شود و سلام می‌کند. به او می‌گویید، گوشی موبایل‌تان را می‌خواهید. از این‌که به خاطر یک تصادف کوچک در بیمارستان بستری شده‌اید و از کارهایتان عقب مانده‌اید، عصبانی هستید. پرستار، موبایل را می‌آورد. دکمه آن را می‌زنید، اما روشن نمی‌شود. مطمئن می‌شوید باتری‌اش شارژ ندارد. دکمه زنگ را فشار می‌دهید. پرستار می‌آید.

«ببخشید! من موبایلم شارژ نداره. می‌شه لطفا یه شارژر براش بیارید»؟

«متاسفم. شارژر این مدل گوشی رو نداریم».

ادامه مطلب


فتنه های آخر الزمان
ساعت ٤:۳٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

رسول اکرم فرمودند(ص):

زمانی بر امتم رخ دهد که از قرآن کریم تنها رسم خط آن و از اسلام فقط اسم ان باقی ماند که از آن تنها نام برند و مسلمانان دورترین مردم از اسلام باشند مسجدهایشان به ظاهر آباد و معمور، ولی از هدایت و حقیقت ویران باشدفقیهان آنزمان بدترین فقیهان درزیر آسمان باشندکه فتنه از انها خارج و به سوی آنها برگردد.

انتظار می رودکه هجوم آورند بر شما امتهای دیگر مانند هجوم آوردن خورندگان گرسنه بر ظرف غذا .در حالیکه شما از لحاظ شماره و جمعیت بسیار ولی شما مانند کفهای سیل باشیدو البته خدا مهابت شما را از سینه های دشمنان بر می کندو در دلهای شما سستی می افکند از محبتی که به دنیا و ترس از مرگ دارید.

وقتی فتنه ای از مشرق و فتنه ای از مغرب روی آوردو بهم برخورد کنندپس شکم زمین در آن روز بهتر از پشت زمین باشد(مرگ بهتر از زندگی است)و اگر جایی بجز سوراخ عقرب نیافتید داخل آن شوید زیرا شر و بدی طولانی خواهد بود.

ادامه مطلب